Podľa oznámenia, ktoré urobili vo štvrtok 19. januára 2017  Francúzsky úrad pre hospodársku súťaž a Petit Forestier Group, nedospeli k dohode o dokončení fúzie s Fraikin Group.

Petit Forestier Group ustúpila  z transakcie po tom, čo Francúzsky úrad pre hospodársku súťaž urobil výhrady k projektu zlúčenia dvoch popredných spoločností špecializovanej na prenájom úžitkových vozidiel na európskom trhu.

Rozhodnutie odstúpiť od fúzie znamená, že Fraikin a Petit Forestier si budú aj naďalej konkurovať na európskom trhu v požičiavaní úžitkových a nákladných vozidiel. Vytvára to priestor pre nové výzvy na strane oboch spoločností. Bude to určite prospešné k hľadaniu nových riešení, čo umožní spoločnostiam pripraviť príťažlivejšie ponuky pre svojich zákazníkov. Pomôže to tiež zaručiť spravodlivú  konkurenciu. Obe skupiny sa zamerajú na špecializáciu vo svojich kľúčových oblastiach.

Fraikin zostáva číslo jeden na európskom trhu prenájmu úžitkových a nákladných vozidiel. Naďalej je aj lídrom v oblasti prenájmu chladiarenských nákladných  vozidiel v Poľsku a krajinách CEE, kde spoločnosť plánuje ďalší dynamický rast v nadchádzajúcich mesiacoch.

Vlani Fraikin Group vykazovala veľmi dobré výsledky vo svojej podnikateľskej činnosti. V roku 2016 spoločnosť podpísala 6500 nových zmlúv a flotila vzrástla na 55 000 vozidiel. Výsledok odráža výborné obchodné výkony, najmä v globálnych operáciách.

Portfólio Fraikin Group dlhodobých zmlúv vzrástlo o 6,5%. Obrat bol 663 miliónov EUR, čo predstavuje nárast o 3,1% od roku 2015.

Silná pozícia Fraikin na trhu nás zaväzuje k ďalšiemu poskytovaniu špičkových služieb zákazníkom pôsobiacich v rôznych priemyselných odvetviach.