Fraikin Group koncom apríla oznámila dokončenie akvizície materskej holdingovej spoločnosť FTI, ktorá je vedená konzorciom Alcentra & Värde Partners. Po tejto transakcii bude skupina rekapitalizovaná s významným znížením svojho dlhu o približne 500 miliónov eur.

„Fraikin začína touto dohodou novú fázu reštrukturalizácie dlhu skupiny a má záujem kontrolovať situáciu. Som hrdý na to, že pokračujeme v práci, ktorú sme vykonávali aj roky predtým. Teraz máme všetky potrebné ingrediencie k tomu, aby sme mohli navrhnúť odvážny a dlhodobý strategický plán, ktorý využije celý potenciál spoločnosti,“ povedal výkonný riaditeľ spoločnosti Fraikin Pierre-Louis Colin.

Stabilný rast na viacerých trhoch

Minulý kalendárny rok bol už tretí v rade, v ktorom firma predviedla robustný rast založený na výkonnosti v krajinách, kde dlhodobo pôsobí (hlavne Francúzsko, Španielsko, Veľká Británia a Poľsko). Darilo sa jej aj na nových trhoch ako sú Taliansko, Nemecko alebo Saudská Arábia a zároveň začala spolupracovať s dcérskou spoločnosťou v Dubaji.

Na základe toho sa chce Fraikin Group pustiť do strategického plánu transformácie a rastu. Skupina je naďalej odhodlaná plniť svoje poslanie, ktorá má ponúknuť najlepšie služby a investičné riešenia pre komerčné a priemyselné vozidlá, čo umožní zákazníkom zamerať sa na vlastné podnikanie.

Skupina Fraikin tiež odhalila prepracovaný vizuál značky, ktorý je moderný, dynamický, a má firme pomôcť získať lepšiu pozíciu na medzinárodnom trhu. Jeho úlohou bude zobrazovať štyri základné hodnoty spoločnosti: spoľahlivosť, zodpovednosť, inteligentnosť a odbornosť.

O spoločnosti Fraikin:

Fraikin je európskom lídrom vo svojej oblasti podnikania, má viac ako 70-ročné skúsenosti, obrat vo výške 683 miliónov eur za minulý rok, 58-tisíc vozidiel v obehu v pätnástich krajinách a 2 800 zamestnancov. Poskytuje konkurencieschopné, bezpečné a vysokohodnotné riešenia pre všetky komerčné a priemyselné vozidlá.

Novootvorená Košická pobočka

Spoločnosť úspešne rozvíja svoje podnikanie aj na Slovensku, čoho dôkazom je nedávna otvorenie novej pobočky v Košiciach. Viac informácií sa dozviete v našej správe: Podnikanie na východe Slovenska bude teraz o niečo jednoduchšie